DFS Strážčanik v Bosne a Hercegovine

Detský folklórny súbor Strážčanik opäť šíril radosť, tanec, spev aj v zahraničí. V dňoch 19.4. - 24.4.2017 zúčastnil sa 14. medzinárodného detského folklórneho festivalu v Bosne a Hercegovine. Otvorenie festivalu konalo sa v Dome umenia v Banja Luke za účasti DFS z Macedónska, Chorvátska a niekoľkých domácich súborov. Počas vystúpení 25 našich tanečníkov ukázalo divákom ako energicky tancujeme na východnom Slovensku. Krásu slovenských krojov sme prezentovali v krojových sprievodoch v dedine Bronzani Majdan a meste Mrkonjic  Grad, kde sme predstavili aj  tanečné choreografie a zožali veľký úspech, vrúcne prijatie a dlhý potlesk. Diváci boli očarení rozmanitosťou slovenských tancov, krojov a piesní. Okrem folklóru sme spoznali aj kultúrne a historické pamiatky a zaujímavosti Republiky Srbskej – Fortress Kastel, chrám Krista Spasiteľa, navštívili sme tiež dinopark.  Zúčastnili sme sa Gastro Fest-u – prestavenia tradičných jedál a starých remesiel. Zaujímavé boli aj workshopy zamerané na prípravu tradičných jedál, maľovanie a zdobenie kraslíc, vyšívanie krížikovým stehom, maľovanie ľudového motívu a  škola tanca. Najlepšou tanečníčkou školy tanca bola vyhlásená naša tanečníčka – Ema Macková, za čo obdŕžala aj diplom.

Zájazd  bol náročný, ale malí aj veľkí tanečníci ho zvládli na výbornú. Za to im patrí veľký obdiv a vďaka, že dokážu krásu nášho folklóru šíriť nielen na Slovensku ale aj ďaleko za hranicami našej vlasti.

Po návrate sa hneď pustili do prípravy na vystúpenie počas stražčanského jarmoku a na Šarišské slávnosti piesní a tancov Raslavice 2017.

Viac na: https://cvcstrazske.edupage.org/news/?

FS Stražčanik

Strazske.sk | Created by PROGRESS-SYSTEMS, s.r.o.
Obsah generovaný publikačným systémom od spoločnosti PROGRESS-SYSTEMS s.r.o. Za obsah zodpovedá mesto Strázske
TOPlist