48. ročník Behu oslobodenia mesta Strážske

Dňa 12. 11. 2017 sa uskutočnil 48. ročník Behu oslobodenia mesta Strážske. Po úvodnom príhovore primátora mesta Ing. Vladimíra Dunajčáka a riaditeľa pretekov Mgr. Michala Poláka sa na jednotlivých tratiach začalo tuho bojovať o čo najlepší výkon v 14-ich kategóriách detí a mládeže a 8-ich kategóriách dospelých. Na štart sa postavilo spolu 344 bežcov a bežkýň, z toho 173 pretekárov v kategórii dospelých, čo je v histórii všetkých ročníkov nový rekord v počte účastníkov, v mládežníckych kategóriách  štartovalo 171 mládežníkov.
Po 19 rokoch sa víťazom stal domáci pretekár, keď poslednýkrát zvíťazil Vladislav Lipovský v roku 1998, aj keď v drese Obalservisu Košice. Prvenstvo si vybojoval Patrik Vyšňovský z MBO Strážske, ktorého trénuje práve bývalý reprezentant Slovenska v maratóne a reprezentant domáceho klubu Vladislav Lipovský. Druhý finišoval Adrián Vavrek z Dulovej Vsi a tretie miesto obsadil Orest Babjak z Ukrajiny. Medzi ženami dominovala Zuzana Iľovová z MARAS teamu, pred nádejnou bežkyňou, vekom ešte dorastenkou, Tamarou Ivančovou z ŠK Banské a Barborou Balogovou z Biatlon ŠK Prešov. Novinkou na tomto ročníku bolo profesionálne meranie časov pretekárov pomocou čipu, čo umožnilo rýchle a presné spracovanie medzičasov a výsledkov. Po dobehnutí posledného pretekára nasledovalo vyhodnotenie najlepších a odovzdávanie vecných a finančných odmien vo všetkých vekových kategóriách  dekorovaných primátorom mesta Ing. Vladimírom Dunajčákom a predsedom športovej komisie pri MsÚ Jozefom Meňovčíkom. Športové popoludnie ukončilo žrebovanie tomboly  s hlavnou cenou horským  bicyklom.
Poďakovanie patrí sponzorom preteku, zamestnancom mestského úradu za prípravu a priebeh behu, pedagogickému zboru ZŠ Strážske za vykonanú prezentáciu mládežníckych kategórií a následnému rozhodovaniu na jednotlivých tratiach, zamestnancom mestského podniku služieb za čistotu, poriadok a prípravu tratí, mestskej polícii za bezpečnosť pretekárov na tratiach, profesionálnej časomiere pána Danka, Jozefovi Kozárovi za podávaný teplý guľáš, reštaurácii Aztéka za prípravu a výdaj obedov pre pretekárov a všetkým, ktorí sa podieľali na tomto nádhernom podujatí. Tešíme sa na ďalší ročník, ktorý sa už po 49-ty krát uskutoční 11. novembra 2018.

Výsledky Behu oslobodenia mesta Strážske - hlavné kategórie (pdf 248,52 kB)

Výsledky Behu oslobodenia mesta Strážske - kolá (pdf 256,33 kB)

Výsledky Behu oslobodenia mesta Strážske - absolútne poradie (pdf 246,98 kB)

Výsledky Behu oslobodenia mesta Strážske - detské a žiacké kategórie (pdf 6,1 MB)

Vladislav Lipovský  
predseda bežeckého klubu MBO Strážske

 
 
Strazske.sk | Created by PROGRESS-SYSTEMS, s.r.o.
Obsah generovaný publikačným systémom od spoločnosti PROGRESS-SYSTEMS s.r.o. Za obsah zodpovedá mesto Strázske
TOPlist