Vakcinácia líšok proti besnote - jarná kampaň 2018

Regionálna veterinárna a potravinová správa Michalovce oznamuje občanom, že v dňoch 9.  4.  2018 až 22. 4. 2018 (posun je možný podľa vývoja počasia) budú na území regiónu Michalovce a Sobrance rozmiestnené vakcinačné návnady LYSVULPEN, ktoré obsahujú modifikovaný oslabený vakcinačný kmeň besnoty SAD Bern.

Z listu vyberáme:
Letecké pokladanie bude vykonávané na území okresov Michalovce a Sobrance s denzitou pokladania 25 vakcinačných dávok na 1 km2.
Účelom vakcinácie je zníženie výskytu besnoty líšok.
Návnada je čiernohnedej farby, v tvare guľovitom alebo hranatom, pevnej konzistencie. Vo vnútri návnady je uložená plastiková tobolka (blister) s viacjazyčnou potlačou „POZOR – vakcína proti besnote“.
Pre človeka je vakcinačná návnada pri bežnom zaobchádzaní neškodná. Ak sa obsah blistra dostane na sliznicu úst, nosa alebo očí človeka, je potrebné okamžite vyhľadať lekárske ošetrenie. Ochranné rukavice sú nepostrádateľné pri manipulácii s vakcinačnou návnadou z bezpečnostného hľadiska a z dôvodu zabránenia prenosu ľudského pachu na vakcinačnú náhradu. Použité ochranné rukavice a iný materiál, ktorý bol v kontakte s vakcinačnou návnadou je potrebné zničiť spálením.

Strazske.sk | Created by PROGRESS-SYSTEMS, s.r.o.
Obsah generovaný publikačným systémom od spoločnosti PROGRESS-SYSTEMS s.r.o. Za obsah zodpovedá mesto Strázske
TOPlist