Primátor sa poďakoval ženám

Dňa 11.3.2018 sa v Mestskej kultúrnej sále v Strážskom za početnej účasti divákov a účinkujúcich uskutočnil 20. ročník súťaže v interpretácii ľudovej piesne ʺStrážčanský slávik.ʺ V úvodnom veľmi kvalitnom speváckom vystúpení sa predstavil Janko Ivan, ktorý zároveň doprevádzal všetkých súťažiacich, Barbora Ivanová a Mgr. Tomáš Župík, členovia poroty.V prvej kategórii materská škola, ktorá je nesúťažnou kategóriou sa predstavili: sestry Ninka a Julka Mackové,  Matej Korený, Ema Bodnárová, Michaela Rovňáková, Nina Turbáková, Natália Paradičová a Lara Sidorová,

V rámci kategórie ZŠ – I. stupeň udelila porota 1. miesto Elene Patlevičovej, 2. miesto Dorote Demeterovej, 3. miesto Kristíne Sitárovej. V kategórii ZŠ – II. stupeň získala 1. miesto Hana Hakošová, 2. miesto Aneta Žužová a 3. miesto obsadila Adriána Voznyová. V poslednej kategórii „dospelí“ udelila porota 1. miesto Alžbete Ščurovej z DSS Harmónia.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa prihovoril primátor Ing. Vladimír Dunajčák. Všetkým ženám sa poďakoval za ich obetavosť a nezastupiteľnú úlohu v našej spoločnosti. Poďakovanie patrilo aj dobrovoľníčkam, ktoré dlhé roky pracujú v našom meste, vďaka ktorým ožívajú ľudové i občianske tradície, ktoré prezentujú aj naše mesto. Z rúk primátora si prevzali ďakovný list a knižnú cenu:  Jarmila Daubnerová, Anna Zabloudilová, Mária Reiserová, Mária Kudelčíková, Ing. Eva Búciová, Gabriela Grmolcová a Mgr. Anna Makuchová. V kultúrnom programe sa predstavili deti z MŠ, ZŠ a CVČ.

 
 
Strazske.sk | Created by PROGRESS-SYSTEMS, s.r.o.
Obsah generovaný publikačným systémom od spoločnosti PROGRESS-SYSTEMS s.r.o. Za obsah zodpovedá mesto Strázske
TOPlist