Marcová Laborecká desiatka v rekordnom počte

Druhá marcová sobota patrila v našom meste oslave behu. Mesto Strážske a bežecký klub MBO Strážske pozvali všetky vekové kategórie od juniorov až po skoro osemdesiatnikov, na 13. ročník Laboreckej desiatky. Jej centrom bol prekrásny park v našom meste. Po prezentácií odštartoval náš bývalý reprezentant Slovenska v maratóne Vladislav Lipovský hlavné pole na 10 km trať, ktorá zaviedla rekordný počet štartujúcich 248 mužov a žien na cestu cez Laborec za obec Staré a späť. Prvenstvo s prehľadom vybojoval Ukrajinec Sergej Raščupkin pred Poliakom Leventem a našim domácim pretekárom Patrikom Vyšňovským. Zo žien bola najrýchlejšia Zuzana Iľovová z Prešova , druhá sa umiestnila Andrea Hudáková z Košíc a tretia finišovala Danka Hanulová z Liptovských Sliačov.
Za povšimnutie stojí účasť 23 domácich vytrvalcov a vytrvalkýň. ,,Kondičnému behu sa aktívne venuje čoraz viac Strážčanov, vrátane dievčat a žien,“ prezradil predseda bežeckého klubu Vladislav Lipovský, ktorý s manželkou Jankou viedol celý dobre pripravený tím organizátorov. Poďakovanie patrí všetkým partnerom podujatia, Základnej škole za poskytnutie šatní a obeda , mestskej polícií za hladký priebeh behu.
„Mám rád atmosféru tohto behu, ktorý sa opäť vydaril v rekordnom počte až 248 štartujúcich bežcov“, dodal moderátor behu Ján Sabo. Priazeň početných divákov sa ušla aj najstaršiemu účastníkovi nášmu bývalému primátorovi už 78 ročnému Jozefovi Lipovskému (rok narodenia 1939). Už teraz sa tešíme na 14. ročník v roku 2019.